Vicepremiér Bělobrádek převzal záštitu nad desátým ročníkem Národního týdne manželství

ČEA / 21.12.2015

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek převzal záštitu nad Národním týdnem manželství. Jubilejní desátý ročník Národního týdne manželství ponese motto „Manželství je víc než kus papíru“. Celý týden, během něhož budou opět probíhat desítky akcí po celé České republice, zahájí tisková konference 8. února 2016 od 10:30 hod. v budově Poslanecké sněmovny, místnost č. 48 „Konírna“, Malostranské náměstí 7/19, Praha 1.

Svoje vystoupení na tiskové konferenci přislíbili kromě místopředsedy Vlády Pavla Bělobrádka také skladatel, houslista a primáš hudebního souboru Hradišťan Jiří Pavlica, česká dětská psycholožka a autorka PhDr. Jiřina Prekopová, brněnský biskup Církve československé husitské Mgr. Juraj Jordán Dovala, Richard Kane - zakladatel a prezident Mezinárodního týdne manželství a lektorka a rodinná poradkyně Ing. Mgr. Marie Nováková.

 „Národní týden manželství je skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo, pokud je to třeba, obnovit to, co se časem ve vztahu vytratilo nebo opotřebovalo. Každý vztah občas potřebuje „poslat na technickou“, protože bezúdržbové manželství neexistuje.“, řekl k dalšímu týdnu pro manželství koordinátor kampaně Petr Adame.

NTM je iniciativou která spojuje celou škálu organizací, jednotlivců, odborníků, měst i církví, které již v minulých letech na oslavu manželství a pro jeho podporu zorganizovali stovky akcí po celé České republice.

Manželství a rodina jsou stále jednou z nejdůležitějších věcí, po které lidé vnitřně touží, protože přináší nejhlubší rovinu intimity a spojení dvou lidí.  Helena a Václav Postránečtí, kteří letos oslavili 50 let v manželství pro NTM napsali: "Pro dobrý partnerský vztah existuje řada doporučení, co především dělat aby kvetl. Také existuje řada doporučení, co především nedělat aby neskomíral. Cokoli z toho ale může přinést úspěch jen v případě, že jste si svůj protějšek dobře vybrali. Jestli ne, pak není žádné rady. Vybírejte pozorně, ověřujte vztah v různých podmínkách. Pak je naděje, že se to i přes neodmyslitelné potíže povede."

Více informací o kampani a akcích je možné nalézt na stránkách www.tydenmanzelstvi.cz a www.facebook.com/tydenmanzelstvi.

 

Pro další informace kontaktujte:

 

Petr Adame, koordinátor NTM

Telefon: 605 874 765

Email: adame@tydenmanzelstvi.cz

 

Mgr. Jiří Unger, tiskový mluvčí NTM

Telefon: 777 842 000

Email: unger@tydenmanzelstvi.cz

 

Související články

Nenalezeny žádné záznamy.

 
  • M4
  • Národní týden manželství