Poděkování ministru vnitra a nabídka pomoci

ČEA / 28.01.2015

Milan Chovanec

ministr vnitra České republiky

 

Ministerstvo vnitra
Nad Štolou 3
poštovní schránka 21
170 34 Praha 7

V Praze dne 22. 1. 2015


Poděkování a nabídka pomoci

dopis ministru vnitra ohledně pomoci dětem a rodinám z řad syrských válečných uprchlíků


Vážený pane ministře,

 

rádi bychom touto cestou poděkovali Vám i celé Vládě České republiky za rozhodnutí přijmout 15 nemocných dětí z řad syrských uprchlíků i s jejich rodinami a poskytnout jim v naší zemi azyl. Rozhodnutí si velice vážíme především proto, že se veřejné mínění k otázce přijímání uprchlíků z Blízkého východu staví spíše negativně. Vnímáme Vaše rozhodnutí jako symbolický čin, který je příležitostí ukázat, že přijímání uprchlíků nemusí být ohrožením české společnosti ani jejích hodnot a kultury, ale že je naše země natolik silná, že dokáže být domovem pro pronásledované, kteří svůj domov ztratili. Chápeme obavy, které mnozí političtí představitelé z migrace mají, ale na druhou stranu věříme, že mezi uprchlíky a pronásledovanými skupinami je velké množství lidí, kteří sdílejí naše hodnoty a jejichž integrace do české společnosti bude dobře možná.

                Jak jsme již naznačili v naší „Vánoční výzvě“, kterou jsme Vám zaslali v prosinci, jsou také církve ochotné nabídnout svou pomoc. Řada z nich uspořádala sbírku na podporu pronásledovaných a uprchlíků ze Sýrie a Iráku a představitelé církví také aktivně jednají o tom, jak pomoci uprchlickým rodinám, jakmile budou přesídleny a budou postupně opouštět azylová zařízení a hledat si vlastní bydlení. Věříme, že velkou roli bude mít nejen materiální pomoc těmto rodinám, ale také komunity lidí, které je budou schopny lidsky přijmout, navštívit, nabídnout své přátelství, pohostinnost a pomoc. V této oblasti mají církve jistě co nabídnout.

 

Budeme proto vděční, pokud nás budete informovat o procesu přesídlení uprchlíků a zprostředkujete kontakt na příslušnou pracovní skupinu a koordinátora této operace, na něhož bychom se mohli obracet s možnými nabídkami pomoci.

 

S úctou


Mgr. Jiří Unger

Tajemník České evangelikální aliance

 

Pro další informace kontaktujte:

kancelář České evangelikální aliance

Mobil: 777 842 000

e-mail: info@ea.cz

 

Česká evangelikální aliance

ČEA byla založena v roce 1991 a sdružuje 9 protestantských církví (přibližně 35 000 lidí), přes 40 křesťanských neziskových a charitativních organizací, velký počet místních sborů a jednotlivců z dalších denominací v ČR. ČEA je členem Světové evangelikální aliance, která v současnosti celosvětově zahrnuje více než 200 milionů lidí ve120 národních aliancích. Více informací je dispozici na stránkách www.ea.cz

 

 
  • M4
  • Národní týden manželství